Чесні новини з усієї України!

Українські баптисти виступили проти влади окупованих територій Донбасу

Українські баптисти виступили проти влади окупованих територій Донбасу

Обшуки в храмах баптистів на непідконтрольною території Луганської області почалися з кінця 2017 року. Про це в коментарі «Громадському» розповів заступник голови Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Сергій Мороз.

«У червні це була не перша облава, я не пам’ятаю, яка за рахунком, тому що було подібне в 2017 році в Ровеньках. Там керуючого оштрафували раз в 5000 рублів, потім ще раз в 5000 рублів, потім повністю розграбували молитовний будинок євангельських християн-баптистів, який входить в інший союз, в місті Кадиївка (раніше Стаханов)», — розповів він.

Морозу також відомий випадок, коли баптисти медики виїхали групою в населені пункти, жителі яких не можу отримати медичну допомогу.

«Організували прийом людей на базі приміщення, що перебуває у власності фізичної особи, але воно надано для використання релігійної організації. Також приїхали в масках і озброєні, припинили всі це, склали акти», — говорить заступник голови Союзу.

За його словами, що «міністерство охорони здоров’я ЛНР» випустило звернення з вимогою провести «виховні бесіди» з цими лікарями на загальних зборах працівників тих лікарняних установ, де вони працюють.

Угруповання «ЛНР» встановила свої правила існування релігійних організацій на непідконтрольною території. Вона може існувати тільки в статусі юридичної особи, а для того, що отримати цей статус потрібні 30 чоловік.

«Якщо менше 30, ти не можеш існувати, як релігійна громада. Але ти можеш не набрати потрібну кількість людей, тому що в невеликому населеному пункті можливе існування громади 15-20 чоловік. Більш того, щоб отримати статус юридичної особи або зареєструватися, вони відвели півроку, тобто до 2 серпня. За ці півроку вони повинні були пройти так звану експертну комісію», — розповів Мороз.

26 липня стало відомо, що «МГБ ЛНР» заборонило діяльність «Всеукраїнського союзу церков євангелістів християн баптистів». Саму релігійну організацію оголосили «екстремістської».

У 2017 році угруповання «ДНР» і «ЛНР» заборонили на непідконтрольною території діяльність Свідків Єгови.

Як повідомляло ЗНАЮТЬ ВСІ, арештовано усіх підозрюваних у вбивстві бердянського активіста Сармата.

Арештовано усіх підозрюваних у вбивстві бердянського активіста Сармата

Top