Чесні новини з усієї України!

В Україні відмінили обов’язкову згоду обох батьків для виїзду дитини за кордон

В Україні відмінили обов’язкову згоду обох батьків для виїзду дитини за кордон

Порядок вивезення неповнілотніх українців за межі держави суттєво демократизовано.

Як відомо, донедавна при перетині кордону дітей до 16 років повинні супроводжувати батьки або їх опікуни. Якщо діти виїжджали з іншим дорослим, то у них мав бути нотаріально завірений дозвіл від обох батьків із зазначенням мети та країни поїздки, терміну та імені особи, яка їх супроводжує.

Втім, тепер дітям дозволено виїжджати також в супроводі членів екіпажу повітряного судна. Якщо дитина проживає тільки з одним з батьків і їде за кордон на термін більше місяця, то для перетину кордону потрібно мати нотаріально завірений дозвіл від другого батька, пояснює Центр громадського моніторингу та контролю.

Якщо батько не проживає з дитиною, то для спільного закордонної подорожі з дитиною йому потрібна офіційне, нотаріально завірена згода матері. Якщо колишня дружина не дає згоди, можна звернутися за дозволом до суду. Втім, тільки за умови відсутності заборгованості по аліментах.

Така ж процедура для матері, якщо дитина живе з батьком. У той же час, є багато випадків, коли згода другого з батьків не потрібна. Наприклад, якщо дитину виховує тільки мати, і за документами у дитини немає батька або він пропав безвісти, помер, позбавлений батьківських прав, визнаний недієздатним або є іноземцем.

25 липня президент України Петро Порошенко підписав зміни до Сімейного кодексу, за якими матері або батькові не потрібна згода на вивезення дитини за кордон, якщо термін поїздки менше місяця. Це стосується батьків, з якими за рішенням суду проживає дитина.

«Для цього йому (або їй) необхідно написати на місце проживання другого з батьків або матері повідомлення про цей намір поїздки за кордон. У цій частині забезпечується право на інформування»,— пояснила заступник міністра юстиції Світлана Глущенко.

Також, згідно з новим законом, той з батьків, з ким проживає дитина, може самостійно вивозити дитину за кордон більш ніж на один місяць роботи з метою лікування, навчання або відпочинку, якщо другий з батьків аліменти за 4 місяці. В цьому випадку потрібно взяти довідку про наявність заборгованості. Крім того, не потрібно узгоджувати подорож дитини за кордон, якщо другий з батьків не виплачував аліменти протягом останніх 3 місяців дитині з інвалідністю, важкими хворобами або травмами. Стан дитини і факт заборгованості слід підтвердити відповідними довідками.

Варто знати, що за умисне порушення терміну поїздки закон передбачає штраф від 1700 до 3400 грн. Зміни вступлять в силу 29 серпня.

Варто також нагадати, що в 2015 році Державна міграційна служба припинила видавати дітям проїзні документи і вписувати дітей у паспорти батьків. Тепер для виїзду за кордон дітям, навіть немовлятам, потрібен окремий біометричний закордонний паспорт. Хоча якщо у батьків є діючий закордонний паспорт із записом про дітей, то їх також пропустять через кордон.

Втім, варто пам’ятати, що це дозвіл діє тільки до кінця дії паспорта батьків. У разі закінчення терміну дії батькам і дітям доведеться оформляти окремі закордонні паспорти.

Також зауважимо, що для поїздок в країни ЄС або інших держав, з якими Україна має безвізовий режим, дітям достатньо мати біометричний закордонний паспорт. Однак якщо ви плануєте подорож в інші країни, то не забудьте подбати про візу і для дитини.

Оформити біометричний закордонний паспорт можна в будь-якому відділенні міграційної служби або в спеціальних центрах адмінпослуг. Заява на оформлення документа може подати один з батьків. І якщо паспорт оформлюється дитині до 12 років, то він може при цьому відсутні. Досить принести всі документи і фотографії з собою. Але з 12 років присутність дитини — обов’язково, адже у нього беруть відбитки пальців, а з 14 років він залишає і цифрование підпис. Дітям до 16 років видають біометричний закордонний паспорт терміном на 4 роки, старшим — на 10 років. Про це також слід пам’ятати, подорожуючи з дитиною.

Як повідомляло ЗНАЮТЬ ВСІ, експерти підрахували, скільки коштує зібрати дитину до школи в 2018 році.

Back to school: скільки коштує зібрати школяра в 2018 році?

 

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top