Чесні новини з усієї України!

Україна хоче обміняти 36 бранців. Кремль мовчить

Україна хоче обміняти 36 бранців. Кремль мовчить

У Києві завершилась традиційна щомісячна зустріч з родинами політв‘язнів і заручників Кремля , та з громадськими організаціями, що займаються правозахисною діяльністю.

Україна й досі очікує від РФ офіційної відповіді на пропозицію передати їм 36 росіян в обмін на заручників Кремля, повідомляє УНІАН.

Про це, підсумовуючи зустріч з родинами політв‘язнів і заручників Кремля, повідомила перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко.

За її словами, на зустрічі була скоординувані наступні спільні дії щодо тиску на світову спільноту з вимогою тиснути на РФ в питанні звільнення заручників і політв‘язнів , вимоги до МКЧХ стукати в усі двері, аби отримати доступ до наших в‘язнів, незаконно утримуваних в РФ, окупованих Донбасі і Криму.

«Також обмудсвумен Денисова продовжує докладати зусиль, аби отримати доступ до українців в російських тюрмах. Ці питання, а також недотримання РФ домовленостей президентів про гуманітарний обмін візитами обмудсвумен, ми ставитимемо 25 липня на зустрічі в Мінську, разом з питанням звільнення заручників, пошуку зниклих безвісти», — повідомила Геращенко.

 

 

Віце-спікер також зазначила, що поінформувала про роботу української влади задля звільнення заручників та політв‘язнів — разом з омбудсменом Людмилою Денисовою, представниками МЗС , АП, інших установ.

Родини політв‘язнів дізналися про звернення до уряду з проханням прийняти рішення і прописати алгоритм їх підтримки та про законодавчі ініціативи щодо статусу політв‘язнянів.

До їх розгляду ВР може повернутися у вересні. «Поділяю обурення родин політв‘язнів, які й досі не отримують від держави допомоги для адвокатів, що захищають українців і кримстких татар в Криму (тим більше, що ВР заклала в бюджет на підтримку політв‘язнів і їх родин, в т ч на адвокатські послуги, значні суми, більше 90 млн грн)», — додала перший віце-спікер ВР, підсумовуючи результати зустрічі.

Як повідомляло ЗНАЮТЬ ВСІ, Людмила Денисова пропонує обміняти українських рибалок на російских моряків.

Людмила Денисова пропонує обміняти українських рибалок на російских моряків (ВІДЕО)

Leave a comment

Top