Чесні новини з усієї України!

Що ми їмо?! В Україні не можуть знайти виробників відомого масла

Що ми їмо?! В Україні не можуть знайти виробників відомого масла

Зразу дві марки широко вживаного українцями вершкового масла потрапили під експертизу телепроекту каналу 1+1 та ГО «Громадський контроль». Виявилося, що за адресою заводів, вказаних на упакуванні масел, ніякого виробництва нема!

Увагу журналістів привернули два зразки масла, що продаються у роздрібних мережах за підозріло низькою ціною. Це пачки виробництва маслосирзаводу в смт Шишаки (Полтавська область) і Рожнятів (Івано-Франківська область). Їх вартість не перевищує 25 грн.

Саме ціна стала першим маркером для розслідування проекту, ідея якого і з’явилася після публічної заяви голови “Спілки молочних підприємств України” Вадима Чагаровського про те, що 40% вершкового масла, що купують українці — це нахабна пібробка.

В тому, що дійсно нахабна, автори проекту впевнилися у повній мірі. Першим їх кроком стало звернення до лабораторії якості харчових продуктів. Тут було встановлено, що інформація про виготовлення масла зі 100-відсоткового молока, так само як і сама назва продукту, абсолютно не відповідають дійсності. Молока у ньому не виявлено взагалі!

Наступним кроком став пошук реальних виробничих потужностей представлених марок. Розслідувачі вирушили на завод, адреса якого була вказано на першій пачці масла — вулиця Заводська у Шишаках. І виявили, що маслосирзавод тут… не працює вже два роки! Приміщення та обладнання опломбовані. А раніше тут дійсно був один з найкращих заводів в Україні, що виготовляв смачнюще масло та згущене молоко.

 

Проте, за словами охоронця, завод весь час чомусь змінював свої назви. «Гадячсир», «Полтавамолпром», «Техмолпрод», «Техмолпром». Зазначене масло могли виготовити як в Гадячі (Полтавська область), так, наприклад, і в Білій Церкві.

 

У Гадячі журналісти все ж знайшли офіс закритого в Шишаках заводу. До знімальної групи вийшов чоловік, котрий назвався застапником директора підприємства та заявив, що ніякого масла в пачках тут не виготовляють. Бо, мовляв, навіть, обладнання такого зараз немає. Проте саму виробничу лінію показати навідріз відмовився.

Але завод, судячт з черги фур на подвір’ї, все ж таки працює. «Керівництво заводу не дало нам пояснень, що це за масло», — цитує Агродень  голову «Громадського контролю» Владу Миронову.

Цей завод не вперше ловлять на підробці: Укрметртестстандарт вже встановлював, що його згущене молоко не містить молока.

До речі, тут відразу ж виникає питання: а же тоді зникає молоко, яке бере Гадячсир у постачальників? Адже зовсім нещодавно, 6 липня, працівники агропідприємств UkrLandFarming мітингували під стінами Гадячсиру з вимогою віддати гроші за поставлене молоко, бо вже немає чим платити зарплату…

 

Дивно!..

Проте сьогодні інтернет перенасичений оголошеннями про продаж вершкового масла — і саме з Гадяча за ціною 60 грн/кг. Такої ціни на справжнє вершкове масло зараз просто не може бути, вважають експерти.

Третім кроком розслідувачів став пошук адреси виробництва, вказаної на пачці іншого дешевого вершкового масла. Знімальники відправилися до смт Рожнятів Івано-Франківської області. Проте на вулиці Мазепи, 115 виявились лише пустир та приватний будинок.

«Так, — кажуть місцеві, — тут був молокозавод, проте за декілька кілометрів від цього місця… І він вже давно не працює».

Проте територія за парканом нібито непрацюючого завода виглядає доглянутою. За інформацією, яку вдалося отримати на місці, завод, мовляв, працює 2-3 рази на тиждень. С якою сировиною — люди не знають. Ні в кого з них молоко підприємство не бере.

Малюнок на пачці івано-франківського олії, яку продають по 14 грн, один в один як на одній з білоруських марок.

Собівартість української пачки, якщо вона зроблена з трансжирів, не перевищує 5 грн з упаковкою, кажуть фахівці.

До речі, трансжири заборонені в 9 країнах світу — наприклад, Данії, Норвегії, Ісландії. Число серцево-судинних захворювань і смертей від них там істотно скоротилася.

Як повіломляло ЗНАЮТЬ ВСІ, в одеському водоканалі замовчують дані про дезинфекцію питної води.

В одеському водоканалі замовчують дані про дезинфекцію питної води

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top