Чесні новини з усієї України!

«Закон про бляхи»: за що саме вчора проголосував парламент?

«Закон про бляхи»: за що саме вчора проголосував парламент?

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроекти про зниження акцизного податку з автомобілів (№8487) та про посилення контролю над переміщенням і використанням авто, зареєстрованих в інших державах (№8488).

Законопроекти розроблені комітетом ВР з питань податкової політики. Автори законопроектів стверджують, що це робиться «для врегулювання ситуації із засиллям автомобілів на єврономерах».

За ухвалення законопроектів за основу в четвер проголосували відповідно 265 і 256 народних депутатів.

Відповідно до запропонованих законопроектом №8487 змін до Податкового кодексу, базові ставки акцизного податку будуть такими: EUR50 — для автомобілів з бензиновим двигуном, EUR75 — з дизельним. При цьому розмір акцизу дорівнює базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку.

Коефіцієнт двигуна пропонується розраховувати за такою формулою: об’єм двигуна розділити на 1000. Коефіцієнт віку — кількість повних календарних років з року, наступного за роком виробництва автомобілів, до року визначення ставки податку, пояснює прес-служба парламентського комітету.

«Розраховані за новим принципом акцизи будуть значно меншими, ніж чинні, а різниця в розмірі ставок для різних за обсягом двигунів авто не буде суттєвою. При цьому акцизний податок на старі авто, звичайно, буде вищим за рахунок збільшення на віковий коефіцієнт, що стимулюватиме купувати більш нові авто», — зазначала раніше глава профільного комітету Ніна Южаніна.

Законопроект №8488 пропонує встановити штрафи за порушення терміну перебування автомобілів на закордонних номерах у режимі транзиту. Окрім чинного штрафу в розмірі 8,5 тис. грн за порушення терміну більш ніж на десять діб, запропоновано запровадити санкцію за порушення терміну від 20 до 30 діб — 85 тис. грн, понад 30 діб (а також втрату або розукомплектація транспортного засобу) — 170 тис. грн або конфіскацію авто за рішенням суду.

Згідно з документом, штраф за порушення терміну перебування автомобіля в режимі тимчасового ввезення запропоновано встановити на рівні 17 тис. грн у разі перевищення терміну на 10-20 діб, 85 тис. грн — 30 діб, понад місяць — 170 тис. грн або конфіскація, повідомляє Інтерфакс Україна.

Крім цього, проект закону пропонує зобов’язати Державну фіскальну службу (ДФС) в автоматичному режимі інформувати Державну прикордонну службу та Національну поліцію про порушників митних правил тимчасового ввезення або переміщення автомобілів з іноземною реєстрацією.

Як повідомляло ЗНАЮТЬ ВСІ, з 11 липня в центрі Києва біля будівлі Верховної Ради і Кабміну триває акція «За доступне авто!», учасники якої — більше 20 тисяч власників єврономерів з усіх куточків України — вимагають доступних цін на розмитнення авто.

«Автобляхери» також виступають за скасування постанови Кабміну від 20 червня, якою в рамках нібито есперименту було розширено повноваження поліцейських і довзволено їм цілодобово перебувати у зонах митного контролю в пунктах пропуску через кордон.

«Це вашi проблеми!» Як Нiна Южанiна з «євробляхерами» спілкувалася (відео)

Leave a comment

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Top